27 грудня 2015 р.

До Нового року учні  5 і 6 спеціальних класів Знам'янської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату готувалися з великим задоволенням.



20 грудня 2015 р.

Ідея новорічного віночка.
Новорічні янголи  із паперу.
Цікаві ідеї до Нового року.


Цікавий урок пройшов в 11 класі на тему: "Виготовлення українського млина".Учні ознайомилися з історією українського млина, їх видами. Кожен учень виготовляв окремо деталі млина: корпус, дах, віяло. Потім всі разом зібрали млин. Учні отримали навички виготовлення виробів і були дуже задоволені своєю роботою.


Робимо новорічну іграшку.


28 жовтня 2015 р.


В класі був проведений урок на тему: " Лялька мотанка - оберіг українського роду". Учні ознайомились з історичним минулим національної іграшки,  послідовністю створення
об`ємної форми іграшки, навчилися 
            виготовляти   ляльку-мотанку; На уроці розширили та поглиблили знання про значення оберегової символіки в народному мистецтві; формували художній смак; 
            розвивали творчі здібності учнів під час виготовлення одягу ляльки,  естетичний смак, фантазії .Всі отримали велике задоволення від уроку.


            

14 березня 2015 р.

Конспект уроку на тему «Писанка в моєму житті»


Інтегрований урок з елементами дослідницько-пошукової роботи з образотворчого мистецтва та трудового навчання
 
   Тема: Писанки. Різновиди писанок, їх символіка. Оздоблення писанок бісером, декоративним розписом та поєднання цих технік.
Мета:
навчальна
§  узагальнити знання дітей про писанки як твори декоративно-прикладного мистецтва;
§  розширити і поглибити знання учнів про народну символіку, історію писанкарства;
§  навчити застосувати отримані знання та навики з бісероплетіння та розпису, змішаної техніки на практиці при виготовленні пасхальних яєць.
розвиваюча
§  формувати навички виготовлення писанок з бісеру;
§  розвивати навички декоративної роботи і вираження ставлення через оздоблення предмета (поверхні яйця);
§  формувати навички розписувати писанки;
§  розвивати почуття композиції у визначеній формі (форми яйця), колірного рішення образу;
§  розвивати учнівську творчість.
Тема уроку. Технологія виготовлення вишитих виробів. Українська вишивка. Орнамент та його види. Символи в українській народній вишивці.
Мета уроку: ознайомити учнів із українською вишивкою; надати відомості про використання вишивки. Розвивати естетичний смак, бажання творити прекрасне. Виховувати любов до праці, повагу до народних традицій; наполегливість та акуратність в роботі.
Обладнання: зразки вишитих виробів (серветки, рушники, картини, доріжки, подушки, одяг тощо), пасхальний кошик, мультимедійна дошка, комп’ютер, книжки зі зразками вишивки.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
 Хід уроку
І. Організаційний етап.
Вітання з учнями. Перевірка підготовки до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань і досвіду учнів.
1) «Аукціон знань».
 Під час вивчення теми «Технологія виготовлення виробів з аплікацією» ви ознайомилися з різними конструкційними матеріалами, зокрема з тканиною, навчилися виконувати різні ручні шви. Щоб пригадати вивчений матеріал і підготуватися до роботи над новою темою, ми проведемо «Аукціон знань».
Аукціон – це місце, де продаються речі. Але якщо в магазині на товар ставиться стабільна ціна, а на базарі можна торгуватися, щоб купити якусь річ дешевше, то на аукціоні, навпаки, річ, яка продається, дістанеться тому, хто заплатить більше грошей. На нашому аукціоні буде розігруватися медаль. Ви можете її отримати за свої знання. Я буду задавати вам питання. Знаючи відповідь, ви можете піднімати руку і відповідати. За кожну правильну відповідь ви отримаєте фішку. Той, хто назбирає найбільше фішок, буде переможцем аукціону і володарем медалі.

23 лютого 2015 р.

Витинанка

Витинанки (від українського слова — «витинати» — «вирізувати») — вид давнього слов'янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла — ажурні, силуетні тощо. Виготовляється за допомогою ножиць, ножа, сокирки тощо знарядь. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий), дерево, рослинні заготовки. Використовують витинанки для прикрашання приміщення (хати) — стін, вікон, полиць, коминів, печей. Витинанки застосовують як у побуті, так і перед релігійними чи світськими святами.
Історія витинанки.Традиції витинання на території України віднаходять зокрема у трипільській кераміці. Зустрічаються витинанки у артефактах кочових народів Алтаю, на півночі Європи, Балканах і в слов'ян. Це часто ажурні аплікації зі шкіри і хутра на одязі і предметах домашнього побуту. У VII—XII ст. у Китаї набули широкого поширення паперові прикраси: зображення божеств, духів, драконів, квітів, птахів, риб, які наклеювали на вікна. У XIII ст. подібні витинанки були розповсюджені в Персії, згодом у Європі. У XVI ст. з'явилися кустоди — орнаментальні ажурні шкіряні підкладки під канцелярську печатку.Українські народні паперові витинанки, як прикраси сільських хат, з'являються у середині XIX ст.
Історія витинанки в Україні.Витинанки була невід’ємною частиною українського побуту. По ній можна було читати, що відбувається в селі, хто народився, де весілля, які свята. Вікна були прикрашені паперовими занавісками, майстерно вирізаними господинею будинку.

11 лютого 2015 р.

ОРИГИНАЛЬНАЯ ИДЕЯ ОТКРЫТКИ НА 8 МАРТА.

    фото оригинальная идея открытки на 8 марта
    Международный женский день обладает своей особенной атмосферой. Неспроста атрибуты праздника – это цветы, сладости и милые подарки. Самое нежное и домашнее объединяет в себе идея открытки на 8 марта, которую я хочу вам показать. Букет цветов в простенькой чашечке – отличный образ для поздравительной открытки, не так ли?

    7 лютого 2015 р.


    В 8 спеціальному класі був проведений урок  з трудового навчання на тему: «Державні символи України» На уроці ми розширили  знання учнів про державні символи України та історію їх створення; збагатили  словниковий запас учнів.
     Герб – це знак роду, міста, держави. У перекладі з німецької слово герб означає «спадщина».
    Тризуб належить до найстаровинніших священних знаків. Протягом століть тризуб був поширений по всіх князівствах Київської Русі. За тривалий час зазнав він і певних змін, але все-таки зберіг свою первісну основу в зображенні. Дослідники походження цього знака висловлювали багато думок щодо суті самого знака, і всі погоджувались, що головним у ньому є число 3. Тобто поєднання трьох основ життя.
    Сучасний герб України символізує спорідненість поколінь, мир і творчу працю. В основу його покладено золотий тризуб на синьому тлі. У наш час тризуб став символом відродження Батьківщини та її традицій, продовженням славних сторінок історії України.
    На уроці трудового навчання учні виготовляли квіти, калину, колоски в техніці квіллінг.Потім з квітів виложили на синьому тлі золотий тризуб, нижче розмістили колоски, калину, квіти. 


    Учні 8 класу на уроці трудового навчання виготовили герб  України.


    Наш герб – тризуб. 

    У ньому сила Отця Небесного і Сина. 

    Уважно придивись до нього – 

    На Духа схожий він святого. 

    Що голубом злетів з небес 

    І у людських серцях воскрес! 

    Тризуб – немов сім’я єдина. 

    Де тато, мама і дитина 

    Живуть у мирі і любові 

    На Україні вольній, новій. 


    31 січня 2015 р.

    Плетіння з газетних трубочок: техніка


    Учні 10 класу плетуть з газетних трубочок.
    Вчитель Кравцова С.Л. разом з учнями займається лозоплетінням.
    На уроках трудового навчання ми вивчаємо з дітьми таку техніку, як плетіння з газетних трубочок своїми руками. Для виробів, які вимагають довгих смуг, різати газету потрібно в розгорнутому стані. При плетінні з газет потрібно нарощувати довжину, для цього важливо насаджувати трубочки один на одного за допомогою клею. Трубочки можуть бути округлими, так і плоскими. За допомогою техніки плетіння із газет своїми руками можна зроб квадратні короби, круглі кошики, вази, декоративні дзвіночки, вінки

    Бойко М. виготовляє кошик. 

            

    В 10 класі був проведений урок на тему : "Технологія виготовлення мякої іграшки". 

    М'які іграшки своїми руками - це цікаве і захоплююче заняття. хто хоч раз спробував зробити м'яку іграшку самостійно, з часом перетворюють це заняття в хобі.На уроці учні ознайомилися з матеріалами для оздобленняіграшки, навчилися добирати матеріал та виконувати оздоблення іграшки, розвивати пізнавальний інтерес, естетичні нахили , Урок сприяв розвитку, збагаченню мови, уваги, пам’яті, оволодінню основними логічними операціями,виховував в учнів працелюбність, почуття взаємодопомоги. 

      
    Учні розкроюють м'яку іграшку.
    Ми працю любимо, що в творчість перейшла.
    М'яка іграшка майже готова.

    17 січня 2015 р.


    Нехай водиця із Йордану,
    Вас сьогодні освятить!
    Бажаю бути вам усім здоровим,
    Вітаю вас із Хрещенням Христовим!